-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
Art.nr: MG4246489
Oppvaskmaskin underbenk Metos Premium 50II HR DA 400V/3(m/varmegjenvinningsystem)
Metos Premium 50 II HR DA diskmaskin är en kraftfull glas- och diskmaskin med inbyggd avhärdare och värmeåtervinning. Den nya tekniken i PREMIUM²-serien guidar …
Utrustad med värmeåtervinning Med värmeåtervinningen återanvänds värmen som produceras av diskmaskinen för att förvärma inkommande kallt vatten. Med värmeåtervinnigen fås omedelbara besparingar i elkostanderna, till och med upp till 35%. Dessutom minskar temperaturen och ångan i omgivningen där diskmaskinen står.
- 8 tvättprogram: 6 + 2 cykler med delvis tömning av tanken före sköljning + två cykler med rent vatten
- M-Power multispänningsanslutning
- Multi-Cromatic START-knapp
- Elektronisk styrning med TFT-skärm
- Lätt att byta spänningsreglering direkt från kabelanslutningen
- Val av språk för menykontroll
- Tvättpump 650 W.
- Sköljpump 250 W.
- Avloppspump 25 W
- Tankvolym 10 l / 7 l (partiell dränering / rent vatten)
- Tank värmeelement 2,1 kW
- Vattenförbrukning / tvättprogram 3,2 l / 7 l (glas och disk / rent vatten)
- Boilervolym 11 l
- Boiler avärmeelement 6,0 kW
- Värmeåtervinning
- Inbyggd avhärdare
- Dispenser för diskmedel
- Dispenser för sköljmedel
- ThermoStop temperaturreglering fortsätter tvättprogrammet tills den inställda sköljtemperaturen har uppnåtts
- Korgstorlek 500 x 500 mm
- Glas / tallrikar upp till 340 mm höga
- De runda hörnen på tanken underlättar rengöringen
- Delvis låsning i dörren
- Option HACCP-Cloud (separat modem)
| Generell | |
|---|---|
| Beskrivelse | Oppvaskmaskin underbenk Metos Premium 50II HR DA 400V/3(m/varmegjenvinningsystem) |
| Dimensjoner og kapasitet | |
|---|---|
| Bredde mm | 600 |
| Dyp mm | 610 |
| Høyde mm | 850 |
| Pakkevolum | 0,386 m3 |
| Transport mål (LxDxH) | 65x66x90 cm |
| Net weight with unit | 64,5 kg |
| Vekt inkl. emballasje | 70 kg |
| Teknisk informasjon | |
|---|---|
| Tilkoblingseffekt kW | 6.65 |
| Spenning V | 400 |
| Antall faser | 3N |
| Frekvens Hz | 50 |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 24 |
| Elektrisk tilkobl. høyde mm | 45 |
| Kaldt vann diam. | 3/4" |
| Kaldt vann, min trykk kPa | 200 |
| Kaldt vann, maks trykk kPa | 400 |
| Kaldt vann, tilkoblingshøyde mm | 65 |
| Avløp, diam. | 24mm |
| Avløp, tilkoblingshøyde mm | 120 |
| Støynivå dB | 62 |
| Boiler effekt kW | 6 |
| Boiler volum liter | 11 |
| Funksjoner | |
|---|---|
| Rengjøring | Vaskeprogram |
| Vaskekurv størrelse mm | 500x500 |
| Programmerbarhet | Ferdige programmer,Programmerbar |
| Antall program | 8 |
| Isolasjon | Isolert |
| Vaskemetode | vanlig vask |
| Avløpspumpe | Ja |
| Modell | Premium 50 |
| Energi og forbruk | |
|---|---|
| Vannforbruk | Vannforbruk liter/syklus 3,5 |
| Strømtype | elektrisk |
-
2D CAD symbol
27 Kb
-
CAD Face symbol
19 Kb
-
User Manual EN
2,3 Mb
-
3D CAD symbol
59 Kb
-
User Manual FI
2,8 Mb
-
Revit / BIM symbol
856 Kb
-
User Manual SE
2,9 Mb
-
Product sheet EN
140 Kb
-
Product sheet FI
139 Kb
-
Product sheet SE
142 Kb
-
Product sheet NO
144 Kb
-
Safety manual FI
750 Kb
Tjenester og tilbehør
Liste pris 497,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 3 976,00 kr
Liste pris 1 814,00 kr
Liste pris 144,00 kr





