-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
Art.nr: MG4246153
Oppvaskmaskin Metos WD-6A ECO-FLOW 400V/3
Metos WD-6A oppvaskmaskin leveres med kondensenhet som forbedrer luftkvaliteten i rommet i tillegg til at den er energibesparende. Modellen har automatisk hetteløft.
Kondensenheten sitter på baksiden av maskinen og kondenserer damp som produseres under sluttskyllingen og hjelper til å ivareta varmen som benyttes å varme opp kaldtvann som kommer inn i maskinen. På denne måten drives kaldt luft ut i rommet som igjen avhjelper og for- bedrer luftkvaliteten.
Metos WD-6A har automatisk hetteløftesystem som betjenes med en knapp på betjeningspanelet. Minste kaldtvannstrykk i maskin med automatisk hetteløft er 300 kPa. Vaske- og skylletider så vel som skyllevannets temperatur kan justeres etter behov.
Valgt program, temperatur og gjenstående vasketid vises i kontrollpanelet. Maskinen informerer også bruker om stengt vannkran og om nivårøret er satt feil inn.
- kondensenhet (for oppvaskmaskiner koblet til kaldt vann)
- automatisk hetteløft
- tre vaskeprogram: 1.2, 1.7 og 3.2 min.
- fri innmatingshøyde i maskinen er 405 mm
- maskinen har automatisk rengjøringsprogram
- diagnosefunksjon
- standbyfunksjon
- rensing av skyllearmer
- pumpens effekt 0.9 kW
- varmeelement 12 kW
- elektronisk styring
- varme- og lydisolert
- tankvolum 50 l
- kurvstørrelse 500 x 500 mm
Standard utstyr:
- tørremiddeldoserer
- kurv for tallerkener
- kurv for kopper
- kurv for bestikk
Ekstra utstyr:
- vaskemiddeldoserer for flytende oppvaskmiddel
- HACCP
- trykkstigningspumpe
- tømmepumpe
- automatisk styring for kondensvifte
| Generell | |
|---|---|
| Beskrivelse | Oppvaskmaskin Metos WD-6A ECO-FLOW 400V/3 |
| Dimensjoner og kapasitet | |
|---|---|
| Produktkapacitet | ca. 47 kurver/time |
| Innvendig mål mm | 545x506x405 |
| Bredde mm | 600/723 |
| Dyp mm | 657/700 |
| Høyde mm | 1447/2146 |
| Pakkevolum | 1,011 m3 |
| Transport mål (LxDxH) | 71x77x185 cm |
| Net weight with unit | 134 kg |
| Vekt inkl. emballasje | 150 kg |
| Teknisk informasjon | |
|---|---|
| Tilkoblingseffekt kW | 12.9 |
| Sikringsstørrelse A | 25 |
| Spenning V | 400 |
| Antall faser | 3NPE |
| Frekvens Hz | 50 |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 45 |
| Type elektrisk tilkobling | Fleksibel |
| Elektrisk tilkobl. høyde mm | 550±50 |
| Kaldt vann diam. | 1/2" |
| Kaldt vann, mengde l/min | 18 |
| Kaldt vann, min trykk kPa | 300 |
| Kaldt vann, maks trykk kPa | 600 |
| Kaldt vann, tilkoblingshøyde mm | 232 |
| Varmt vann, diam. | 1/2" |
| Varmt vann, mengde l/min | 18 |
| Varmt vann, min trykk kPa | 300 |
| Varmt vann, maks trykk kPa | 600 |
| Avløp, diam. | 50 |
| Avløp, mengde l/s | 3 |
| Avløp, tilkoblingshøyde mm | 215 |
| Støynivå dB | 60 |
| Varmeavgivelse, sensitiv W | 900 |
| Varmeavgivelse, latent W | 300 |
| Boiler effekt kW | 12 |
| Funksjoner | |
|---|---|
| Driftstype | Elektronisk |
| Rengjøring | Vaskeprogram |
| Vaskekurv størrelse mm | 500x500 |
| Programmerbarhet | Ferdige programmer,Programmerbar |
| Antall program | 3 |
| Isolasjon | Isolert |
| Vaskemetode | vanlig vask |
| Avløpspumpe | Nei |
| Automatisk hetteløft | Ja |
| Modell | WD-6 |
| Energi og forbruk | |
|---|---|
| Vannforbruk | vannsforbruk, skylling (liter/program) 4 |
| Strømtype | elektrisk |
-
2D CAD symbol
125 Kb
-
CAD Face symbol
22 Kb
-
User Manual FI
3,8 Mb
-
3D CAD symbol
199 Kb
-
Revit / BIM symbol
892 Kb
-
User Manual SE
3,7 Mb
-
Revit / BIM symbol
896 Kb
-
User Manual EN
3,7 Mb
-
Installation drawing PDF
108 Kb
-
Product sheet EN
555 Kb
-
Product sheet FI
555 Kb
-
Product sheet SE
554 Kb
-
Product sheet NO
555 Kb
Tjenester og tilbehør
Liste pris 45 024,00 kr
Liste pris 103 482,00 kr
Liste pris 483,00 kr
Liste pris 3 860,00 kr
Liste pris 1 580,00 kr
Liste pris 2 926,00 kr




