-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
Art.nr: MG4246116
Oppvaskmaskin Metos WD-6 Duplus Autostart 400V
Hette oppvaskmaskin, lyd- og varmeisolert.
Duplus-teknologi; dobbel sluttskylling som reduserer vannforbruket og bruker betydelig mindre energi og kjemikalier enn grunnmodellen WD-6.
Autostart - helautomatisk hette løft- og lukkesystem. Hetten senkes og oppvaskmaskinen starter automatisk når en kurv settes inn. Minimum kaldtvannstrykk i et automatisk hetteheiseanlegg er 300 kPa.
- Tre vaskeprogram: 1,2 - 1,7 og 3,2 minutter.
- Mulighet til å programmere vaske- og skylletider samt skylletemperaturer. Dette muliggjør f.eks. et eget program for fint porselen med litt lavere skylletemperatur. - Hygienegaranti: maskinen varsler for lave temperaturer og fortsetter å vaske til riktig skylletemperatur er oppnådd. - Enkel å bruke: maskinen varsler f.eks. om stengt kran og om feil plassert nivårør.
- Digitalt panel viser antall vaskede kurver (daglig og totalt antall), panelet viser også vaskeprogrammet, temperatur og gjenværende vasketid.
- Automatisk rengjøringsprogram.
- Unik hette konstruksjon forhindrer at dampen kommer rett i ansiktet når hetten åpnes.
- Vaskearmen tømmer seg for oppvaskvann når sluttskyllingen starter, dette garanterer et bra skylleresultat.
- fri innmatings høyde i maskinen er 405 mm
- Kurvstørrelse 500x500 mm
- tankvolum 50l
- kapasitet ca. 50 kurver/time
- skivepumpe 0,9 kW
- varmeelement 9 kW
- pumpe, resirkulerende skylling 0,46 kW
- pumpe, sluttskylling 0,46 kW
- endelig skylling av vannforbruk 1-2,5 l
Levering inkluderer:
- tørkemiddeldoserer
- kurv for tallerkener
- kurv for kopper/glass
- kurv for bestikk
Tilleggsutstyr (pristillegg), bestilles separat:
- vaskemiddeldispenser for flytende vaskemiddel
- HACCP
- damp hette festet bak maskinen: dampen slippes ut i ventilasjonskanalen i stedet for vaskerommet
- maskin med boosterpumpe
- automatisk til evakueringsvifte
- kondenseringsenhet for KV-tilkoblingsmaskin
- kondenseringsenhet med varmeveksler for KV tilkoblingsmaskin
| Generell | |
|---|---|
| Beskrivelse | Oppvaskmaskin Metos WD-6 Duplus Autostart 400V |
| Dimensjoner og kapasitet | |
|---|---|
| Produktkapacitet | a. 50 racks/hour |
| Innvendig mål mm | 545x506x405 |
| Bredde mm | 600/723 |
| Dyp mm | 657/700 |
| Høyde mm | 1430/1880 |
| Pakkevolum | 0,847 m3 |
| Transport mål (LxDxH) | 76,5x71x156 cm |
| Net weight with unit | 93 kg |
| Vekt inkl. emballasje | 115 kg |
| Teknisk informasjon | |
|---|---|
| Tilkoblingseffekt kW | 9.9 |
| Sikringsstørrelse A | 16 |
| Spenning V | 400 |
| Antall faser | 3NPE |
| Frekvens Hz | 50 |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 45 |
| Type elektrisk tilkobling | Fleksibel |
| Elektrisk tilkobl. høyde mm | 550±50 |
| Kaldt vann diam. | 1/2" |
| Kaldt vann, mengde l/min | 5 |
| Kaldt vann, min trykk kPa | 300 |
| Kaldt vann, tilkoblingshøyde mm | 232 |
| Varmt vann, diam. | 1/2" |
| Varmt vann, mengde l/min | 18 |
| Varmt vann, tilkoblingshøyde mm | 200 |
| Avløp, diam. | 50 |
| Avløp, mengde l/s | 3 |
| Avløp, tilkoblingshøyde mm | 215 |
| Støynivå dB | 63 |
| Varmeavgivelse, sensitiv W | 1200 |
| Varmeavgivelse, latent W | 500 |
| Boiler effekt kW | 9 |
| Funksjoner | |
|---|---|
| Driftstype | Elektronisk |
| Rengjøring | Vaskeprogram |
| Vaskekurv størrelse mm | 500x500 |
| Programmerbarhet | Ferdige programmer,Programmerbar |
| Antall program | 3 |
| Isolasjon | Isolert |
| Avløpspumpe | Nei |
| Automatisk hetteløft | Ja |
| Modell | WD-6 |
| Energi og forbruk | |
|---|---|
| Vannforbruk | vannsforbruk, skylling (liter/program) 1,5 |
-
2D CAD symbol
37 Kb
-
CAD Face symbol
21 Kb
-
User Manual FI
3,9 Mb
-
3D CAD symbol
105 Kb
-
Revit / BIM symbol
888 Kb
-
User Manual SE
3 Mb
-
User Manual EN
2,8 Mb
-
Installation drawing PDF
102 Kb
-
Product sheet EN
499 Kb
-
Product sheet FI
497 Kb
-
Product sheet SE
497 Kb
-
Product sheet NO
498 Kb
Tjenester og tilbehør
Liste pris 6 371,00 kr
Liste pris 46 375,00 kr
Liste pris 106 586,00 kr
Liste pris 497,00 kr
Liste pris 3 976,00 kr
Liste pris 1 627,00 kr



