-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
Art.nr: MG4158229
Oppvaskmaskin Metos WD-4S Basic BT 400V/3
Underbenk oppvaskmaskin med breaktank for krevende bruk i restauranter og storkjøkken. Maskinen har effektiv varme- og lydisolering som gir bedre arbeidsmiljø. …
- 3 vaskeprogram 1,2 / 2,4 / 4,2 min
- ett knappetrykk for enkelt bytte av vann
- stor nok plass innv. for å vaske brett 530 x 330 mm
- GN1/1-kantiner kan også vaskes
- kurvstørrelse 500x500 mm
- selvrengjøringprogram med 85°C vann
- diagnosefunksjon
- vannforbruk ca 2,4 l/kurv
- boiler 4.2 kW
- tankvolum 20 l
Vaskeprogrammene kan omprogrammeres tilpasset egne behov. Man får varsel ved for lave temperaturer. Maskin fortsetter å vaske inntil riktig skyllevanns- temperatur er nådd. Vaskearmer i rustfritt stål.
Det selvfoklarende displayet gir tydelig overblikk over vasketid. Farge viser status på oppvasken og lyd indikerer når den er ferdig. Smart-displayet virker selv om man har på seg hansker eller er våt på hendene. Maskinen har 3-fas tilkobling som standard. 1-fas maskiner har en tilkoblingseffekt på 3,55kW og en kapasitet på 30 kurver/time.
VIKTIG!! Alle 3-fas maskiner må fast tilkobles i koblingsboks på vegg med servicebryter. Dette må utføres av kvalifisert elektriker.
Leveres standard med:
- vaskemiddeldoserer
- skyllemiddeldoserer
- tømmepumpe
- trykkstigningspumpe (breaktank)
- tanksiler 2 stk
- tallerkenkurv
- kopp- og glasskurv
- bestikkurv
Tilbehør (bestilles separat, pristillegg):
- stativ med kurvgeidere
- stativ med skap
- vannabsorberende underlag
| Generell | |
|---|---|
| Beskrivelse | Oppvaskmaskin Metos WD-4S Basic BT 400V/3 |
| Dimensjoner og kapasitet | |
|---|---|
| Produktkapacitet | 50 korgar i timmen |
| Bredde mm | 598 |
| Dyp mm | 656/967 |
| Høyde mm | 820+55 |
| Pakkevolum | 0,38 m3 |
| Transport mål (LxDxH) | 65x65x90 cm |
| Net weight with unit | 60 kg |
| Vekt inkl. emballasje | 70 kg |
| Teknisk informasjon | |
|---|---|
| Tilkoblingseffekt kW | 4.95 |
| Sikringsstørrelse A | 10 |
| Spenning V | 400 |
| Antall faser | 3NPE |
| Frekvens Hz | 50 |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 44 |
| Elektrisk tilkobl. størrelse mm | 2,5 |
| Kabellengde mm | 2000 |
| Type elektrisk tilkobling | Fleksibel |
| Tilkobling, kaldt vann | shut off cock on incoming pipe |
| Varmt vann, diam. | R3/4" |
| Varmt vann, tilkoblingsdim. | Utvendig gjenge |
| Varmt vann, mengde l/min | 17 |
| Avløp, diam. | 22 |
| Avløp, mengde l/s | 1 |
| Avløp, tilkoblingspunkt | Bunn,Bak,Høyre |
| Sluk påkrevd | Ja |
| Avløpstilkobling | 2 m avloppsrör med maskinen |
| Støynivå dB | 61 |
| Varmeavgivelse, sensitiv W | 1200 |
| Varmeavgivelse, latent W | 500 |
| Boiler effekt kW | 4.2 |
| Funksjoner | |
|---|---|
| Driftstype | Elektronisk |
| Rengjøring | Vaskeprogram |
| Vaskekurv størrelse mm | 500x500 |
| Programmerbarhet | Ferdige programmer,Programmerbar |
| Antall program | 3 |
| Isolasjon | Isolert |
| Vaskemetode | vanlig vask |
| Avløpspumpe | Ja |
| Modell | WD-4S |
| Energi og forbruk | |
|---|---|
| Vannforbruk | vannsforbruk, skylling (liter/program) 2,5 |
| Strømtype | elektrisk |
-
Revit / BIM symbol
868 Kb
-
User Manual FI
3,7 Mb
-
CAD Face symbol
18 Kb
-
User Manual SE
3,7 Mb
-
2D CAD symbol
81 Kb
-
3D CAD symbol
116 Kb
-
Installation drawing PDF
124 Kb
-
Product sheet EN
366 Kb
-
Product sheet FI
365 Kb
-
Product sheet SE
365 Kb
-
Product sheet NO
369 Kb
Tjenester og tilbehør
Liste pris 12 700,00 kr
Liste pris 483,00 kr
Liste pris 14 787,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 3 860,00 kr





