-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
Art.nr: MG4246052
Oppvaskmaskin Metos LUX 60EL PS XP m/tømmepumpe 400V/3NPE
En driftssikker maskin med digitalt panel som er enkelt å bruke. Panelet viser vaskesyklus, temperatur og gjenværende tid.
- kan kobles til kaldt eller varmt vann
- leveres med kabel, inneholder ikke plug
- fire vaskeprogram (1, 2, 3 och 5 minuter)
- automatiskt rengöringsprogram
- rommer GN1/1 kantine, max høyde på vaskegods 325 mm
- Thermo Stop garanterer riktig sluttskylletemperatur
- tanken har avrundede hjørner for enkel rengjøring
- vaskearm i rustfritt stål som er lett å ta ut for rengjøring
- tettsittende filter-/silsystem i rustfritt stål
- vannforbruk 2,3 l/kurv (vanntrykk 200 kPa)
- diagnosefunksjon: maskinen overvåker sine egne funksjoner og varsler om mulige feil
- lyd og varmeisolering i hele maskinen
- kurvstørrelse 500 x 500 mm
- boiler kapasitet 5,7 l
- tankvolum 16,5 l
- multivoltage; kan kobles om til 1-fas, MÅ utføres av autorisert personell
- syklus for selvrengjøring ved dagens slutt
- Soft door åpning og programmerbar START funksjon når dør lukkes
- støynivå 63 db(A)
Standardutstyr:
- vaskmiddeldosering
- tørremiddeldosering
- kurver for tallerken, kopper/glass og bestikkholder
- Soft start-funksjon: progressiv start av vaskepumpen
- tømmepumpe
- elektronisk panel
Tilleggsutstyr (pristillegg):
- stativ
- ekstra kurver
- maskin med trykkstigningspumpe
- benker og vogner
| Generell | |
|---|---|
| Beskrivelse | Oppvaskmaskin Metos LUX 60EL PS XP m/tømmepumpe 400V/3NPE |
| Dimensjoner og kapasitet | |
|---|---|
| Produktkapacitet | HW 30 kurver/t, CW 30 kurver/t |
| Bredde mm | 600 |
| Dyp mm | 610 |
| Høyde mm | 850 |
| Pakkevolum | 0,451 m3 |
| Transport mål (LxDxH) | 68x67x99 cm |
| Net weight with unit | 63,5 kg |
| Vekt inkl. emballasje | 70 kg |
| Teknisk informasjon | |
|---|---|
| Tilkoblingseffekt kW | 6.65 |
| Sikringsstørrelse A | 16 |
| Spenning V | 400 |
| Antall faser | 3NPE |
| Frekvens Hz | 50 |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 24 |
| Type elektrisk tilkobling | Fleksibel |
| Elektrisk tilkobl. høyde mm | 45 |
| Kaldt vann, tilkoblingshøyde mm | 65 |
| Varmt vann, diam. | 3/4" |
| Varmt vann, mengde l/min | 10 |
| Varmt vann, tilkoblingshøyde mm | 45 |
| Avløp, diam. | 24 |
| Avløp, mengde l/s | 1 |
| Avløp, tilkoblingshøyde mm | 65 |
| Støynivå dB | 62 |
| Boiler effekt kW | 4.5 |
| Boiler volum liter | 5.7 |
| Funksjoner | |
|---|---|
| Driftstype | Elektronisk |
| Rengjøring | Vaskeprogram |
| Vaskekurv størrelse mm | 500x500 |
| Programmerbarhet | Ferdige programmer,Programmerbar |
| Antall program | 4 |
| Isolasjon | Isolert |
| Vaskemetode | vanlig vask,glassvask |
| Avløpspumpe | Ja |
| Modell | LUX 60EL |
| Energi og forbruk | |
|---|---|
| Vannforbruk | Vannforbruk liter/syklus 2,3 |
-
2D CAD symbol
96 Kb
-
CAD Face symbol
20 Kb
-
User Manual FI
4,9 Mb
-
3D CAD symbol
459 Kb
-
Revit / BIM symbol
888 Kb
-
User Manual SE
4,9 Mb
-
User Manual EN
5,1 Mb
-
Product sheet EN
123 Kb
-
Product sheet FI
122 Kb
-
Product sheet SE
123 Kb
-
Product sheet NO
127 Kb
-
Safety manual FI
750 Kb
Tjenester og tilbehør
Liste pris 13 081,00 kr
Liste pris 497,00 kr
Liste pris 15 231,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 3 976,00 kr





