-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
-
Tilberedning
-
Koking
- Koking Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Kokegryter
- Matpumper
- Sous vide vannkjøler
- Trykkokeskap
- Ovner
- Koketopper
- Stekepanner
- iVario
- Pizza utstyr og pizza tilbehør
- Grill og restaurantutstyr
- Kontaktgriller, panini og takker
- Griller
- Frityrer
- Salamander og brødrister
- Pastakoker
- Sushimaskiner
- Pølsevarmeri
- Sirkulatorer
-
GN-kantiner og -brett
-
Matdistribusjon og mattransport
-
Servering og serveringslinjer
- Servering og serveringslinjer Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Buffet serie
- Varmeskuffer
- Varmerier
- Varmebenk med varm topplate
- Benk med varmeskap
- Kjølebrønner
- Kjølt skap
- Kjølebenker med skuffer
- Kjølebenker
- Pizzabenk
- Nøytrale skap
- Tallerkendispensere
- Vanndispensere
- GN deleskinner for brønner og skuffer
- Varmelamper og varmelister
-
Småutstyr servering
-
Displaymonter og kjølt serveringsmonter
-
Kaffe
-
Barutstyr og innredning
-
Isbiter og Iskrem / gelato
-
Kjøleutstyr og nedkjøling
-
Oppvask
- Oppvask Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskmaskiner for glass
- Underbenk oppvaskmaskiner
- Frontmatet oppvaskmaskin
- Hetteoppvaskmaskiner
- Grov oppvaskemaskin
- Granulatmaskiner
- Tunnelmaskiner
- Forvaskmaskiner for WD hettemaskiner
- Forvaskmaskiner for WD tunnelmaskiner
- Båndoppvaskmaskiner
- Brettoppvaskmaskin
- Vognvaskemaskin
- Multiwasher
-
Oppvask tilbehør og innredning
- Oppvask tilbehør og innredning Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Oppvaskkurver
- Bestikkbokser
- Innredning for underbenk maskiner
- Innredning for hettemaskiner
- Innredning for forvaskemaskiner
- Innredning for grovoppvaskmaskiner
- Innredning for tunelloppvaskmaskiner
- Sorteringsenheter for vaskerom
- Kraner og forspyledusjer
- Rengjøringsaggregat
- Damp- og høytrykksvasker
-
Vannfilter
-
Innredning
-
Traller og vogner
- Traller og vogner Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Bordvogner
- Serveringsvogner
- Hyllevogner
- Vogner for GN-kantiner
- Kurvvogner
- Dispenservogner
- Avdelingsservicevogn
- Redskapsvogn for kokegryter
- Brett- og bestikkvogner
- Multifunksjonell vogn
- Plattformtrall
- Bassengvogner
- Bioavfallsvogn og avfallsvogner
- Returvogn brett
- Returvogner
- Tallerkenvogner
- Melvogner og kryddervogner
- Skyllevogn for salat
- Specerivogn
- Vogner for transportkasser
- Løftevogner
- Vaskerivogner
-
Vaskeriutstyr
-
Outlet
- Outlet Vis alle produkter i kategorien
- Tilbake
- Tilberedning outlet
- Koking outlet
- Matdistibusjon og mattransport outlet
- Servering og serveringslinjer outlet
- Displaymonter og kjølt serveringsmonter outlet
- Kaffe outlet
- Barutstyr og innredning outlet
- Kjøleutstyr og nedkjøling outlet
- Oppvask outlet
- Vaskeriutstyr outlet
- Innredning outlet
- Alle outlet produkter
Art.nr: MG4246054
Oppvaskmaskin Metos LUX 60EL DA PS, 400V/3NPE/50Hz
Den fullt isolerte elektroniske underbenkeoppvaskmaskinen er designet for krevende bruk i storkjøkken og restauranter. Det digitale panelet er enkelt å bruke og…
- kan kobles til kaldt eller varmt vann
- leveres med kabel, inneholder ikke støpsel
- fire vaskeprogrammer (1, 2, 3 og 5 minutter)
- automatisk rengjøringsprogram
- fartøyets maksimale høyde 325 mm
- rommer GN1/1 stor kantine
- signallys varsler om maskinens ulike funksjonstrinn og temperaturer
- tilstrekkelig temperatur for siste skylling sikres ved hjelp av termostoppfunksjonen
- tanken med avrundede hjørner er enkel å rengjøre
- tallerkenarmen er enkel å ta av
- vannforbruk 2,3 l/kurv (trykk 200 kPa)
- Fullisolert maskin holder støynivået nede og utetemperaturen lav
- kurvstørrelse 500x500 mm
- strømningshastighet 5,7 l
- tankvolum 16,5 l
Leveransen inkluderer:
- vaskemiddelbeholder
- skyllemiddelbeholder
- tallerkenkurv
- glasskurv
- bestikksylinder
- tilkobling for vann (plast)
- Mykstartfunksjon: progressiv start av vaskepumpen
- avløpspumpe
- innebygd vannmykner
Tilleggsutstyr (bestilles separat):
- stå
- trykkøkningspumpe (bestilles sammen med oppvaskmaskin)
- tilkoblingsslange forsterket med stålnett
- ekstra kurver
- benker og vogner
| Generell | |
|---|---|
| Beskrivelse | Oppvaskmaskin Metos LUX 60EL DA PS, 400V/3NPE/50Hz |
| Dimensjoner og kapasitet | |
|---|---|
| Bredde mm | 600 |
| Dyp mm | 610 |
| Høyde mm | 850 |
| Pakkevolum | 0,451 m3 |
| Transport mål (LxDxH) | 68x67x99 cm |
| Net weight with unit | 63,5 kg |
| Vekt inkl. emballasje | 72 kg |
| Teknisk informasjon | |
|---|---|
| Tilkoblingseffekt kW | 5.15 |
| Sikringsstørrelse A | 16 |
| Spenning V | 400 |
| Antall faser | 3NPE |
| Frekvens Hz | 50 |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 24 |
| Type elektrisk tilkobling | Fleksibel |
| Elektrisk tilkobl. høyde mm | 45 |
| Kaldt vann, tilkoblingshøyde mm | 65 |
| Varmt vann, diam. | 3/4" |
| Varmt vann, mengde l/min | 10 |
| Varmt vann, tilkoblingshøyde mm | 45 |
| Avløp, diam. | 24 |
| Avløp, mengde l/s | 1 |
| Avløp, tilkoblingshøyde mm | 65 |
| Støynivå dB | 62 |
| Boiler effekt kW | 4.5 |
| Boiler volum liter | 5.7 |
| Funksjoner | |
|---|---|
| Driftstype | Elektronisk |
| Rengjøring | Vaskeprogram |
| Vaskekurv størrelse mm | 500x500 |
| Programmerbarhet | Ferdige programmer,Programmerbar |
| Antall program | 4 |
| Isolasjon | Isolert |
| Vaskemetode | vanlig vask,glassvask |
| Avløpspumpe | Ja |
| Modell | LUX 60EL |
| Energi og forbruk | |
|---|---|
| Vannforbruk | Vannforbruk liter/syklus 2,3 |
-
2D CAD symbol
96 Kb
-
CAD Face symbol
20 Kb
-
User Manual FI
4,9 Mb
-
3D CAD symbol
459 Kb
-
Revit / BIM symbol
892 Kb
-
User Manual SE
4,9 Mb
-
User Manual EN
5,1 Mb
-
Product sheet EN
124 Kb
-
Product sheet FI
121 Kb
-
Product sheet SE
123 Kb
-
Product sheet NO
126 Kb
-
Safety manual FI
750 Kb
Tjenester og tilbehør
Liste pris 13 081,00 kr
Liste pris 497,00 kr
Liste pris 15 231,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 0,00 kr
Liste pris 3 976,00 kr





